Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, bu günkü kaleme aldığı köşe yazısında AK Parti'nin seçim bölgelerinde oluşturmaya çalıştıkları listeler vardı. Bozkurt, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki aydan az bir süre kala kulislerde konuşulanları okurlarıyla paylaştı.

'DAVET EDİLEN BROKRATLAR ADAYLIK BAŞVURUSU YAPMADI' 

Bürokrasiden AK Parti'ye beklenen ilginin gelmediğini dile getiren Bozkurt, "Parti yönetiminin aday olması için davet ettiği bürokratlar bile adaylık başvurusu yapmadı" dedi; ardından şunları kaydetti:

'AK PARTİ'NİN MORALİ HAYLİ BOZULMUŞ DURUMDA! 

"Adaylık başvurusundaki azalma AK Parti’nin moralini hayli bozmuş durumda. Bazı seçim bölgelerinde listeyi doldurma sıkıntısı bile mevcut. Milletvekili olmak istediği bilinen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifa etmemiş olması hayli ilginç. Ahmet Davutoğlu’nun Fidan’a destek açıklamalarıyla bu durum ilişkili olabilir mi?

'ELEŞTİRİLEN IMF'CİNİN TEKRAR BAKAN OLACAĞI KONUŞULUYOR' 

AFAD açıkladı: Depremde can kaybı sayısı 50 bini geçti AFAD açıkladı: Depremde can kaybı sayısı 50 bini geçti

Sık sık adı dillendirilen Mehmet Şimşek’in durumu da merak uyandırıyor. Çünkü Şimşek kendisine yöneltilen eleştiriler nedeniyle hem hükümetten hem de Türkiye’den kaçar gibi ayrılmıştı. Eleştirilerin nedeni IMF’ci ve Dünya Bankacı görüşleri savunmasıydı. Şimdi tekrar bakan olacağı konuşuluyor. Hayli garip bir durum doğal olarak."