Ataol Behramoğlu''nun 65 yaş isyanı! Konuyu yargıya taşıdı...

Ataol Behramoğlu''nun 65 yaş isyanı Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Ataol Behramoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların günde sadec 3 saat dışarı çıkabilmesine tepki gösterdi. Usta şair, konuyu yargıya taşıdığını açıkladı.

Kültür Sanat 23.12.2020, 19:25 23.12.2020, 19:25
Ataol Behramoğlu''nun 65 yaş isyanı! Konuyu yargıya taşıdı...

65 yaş üstüne yönelik kısıtlamalar nedeniyle bir video paylaşan yazar, şair Behramoğlu, "65 yaşında ve daha ileri yaşlarda olanlara uygulanan kısıtlamalar, hukuka, insan haklarına, anayasamızın eşitilik haklarına aykırıdır. Kabul edilemez" dedi. 

Behramoğlu şöyle devam etti:

"68 KUŞAĞININ GENÇLERİYİZ"

* Bu uygulama başka hiçbir ülkede benzeri bulunmayan ucu açık bir hapis cezasıdır. Bizler bu yaş grubunun hangisinden olursak olalım 68 kuşağının gençleriyiz, hangi önlemleri alacağımızı biliriz. 

* Yönetimin bu kabul edilemez dayatmasının durdurulması talebiyle idare mahkemesinde dava açtım. Gerektiğinde Danıştay'a, Anayasa Mahkemesi'ne ve İnsan Hakları Mahkemesi'e de başvuracağım. 

* Bu konuya duyarlı herkesi idare mahkemelerinde davalar açarak destek olmalarını bekliyorum. Bilim Kurulu'ndan bu konudaki suskunluğunu bozmasını, yönetimden bu hukuksuz uygulamayı gecikmeksizin sona erdirmesini bekliyorum.

Yorumlar (0)
28
açık