Geçim sıkıntısı çeken müzisyen Duran Ay canına kıydı

Geçim sıkıntısı çeken müzisyen Duran Ay canına kıydı Corona virüs pandemisi yüzünden aylardır işsiz olan, genç bağlama sanatçısı Duran Ay yaşamına son verdi. Duran Ay''ın ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

Kültür Sanat 16.12.2020, 15:32 16.12.2020, 15:32
Geçim sıkıntısı çeken müzisyen Duran Ay canına kıydı

Corona sürecinin ve yasakların olumsuz etkilediği sektörlerden biri de müzik dünyası. Sayıları on binleri bulan müzisyenler, ekonomik olarak hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan, bağlama sanatçısı müzisyen Duran Ay da İstanbul'da canına kıydı. 
KRT WEB'den Barış Can'ın haberine göre; Duran Ay'ın 10 aydır pandemi nedeniyle işsiz kaldığı, son dönemde ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğu öğrenildi. 


Acı haberi duyuran halk müziği sanatçısı Kutsal Evcimen, "Yıllardan beri tanırım, aynı sahneleri paylaştık. Açıkçası şok oldum, hiç de beklemezdim, neşeli, yaşama enerjisi ile dolu olan biriydi. 
Duran Ay sadece saz çalan, değerli, beyefendi bir çocuktu. Bir müzisyene, bir sanatçıya yakışır bir insandı. Çok üzüldüm. Bir insan, bir sanatçı hayatını kaybetmiş, canına kıymış kimse hala birşey yapmıyor. Bu davranışın çoğalmaması için bir önce önlemler alınmalı. Yıllarını saza, bağlamaya adamış sanatçılar kolay yetişmiyor. Müzisyenler çok yalnız, yetim kaldı. Ben bunu kabul etmiyorum." dedi.

Yorumlar (0)
23
açık