Metin Akpınar''dan hukuk tarihine geçecek savunma

Metin Akpınar''dan tarihe geçecek savunma Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Tv''deki Halkın Arenası programdaki sözleri nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 4’er yıl 8’er aya kadar hapisle cezalandırılmaları istenen Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı. Duruşmaya Usta sanatçı Metih Akpınar''ın savunması damga vurdu...

Kültür Sanat 23.12.2020, 13:45 23.12.2020, 13:45
Metin Akpınar''dan hukuk tarihine geçecek savunma

Müjdat Gezen'in katılamadığı duruşmada savunma yapan usta sanatçı Metin Akpınar şunları söyledi;

*Ben kimliğim, bilgi birikimim, karakterimle Metin Akpınar olarak 80 yaşına kadar geldim. 60 senesi toplumun refahına ayrılmış bir 60 yıldır. 

*Programda bunlara dair bilgimi, düşüncemi, kanaatimi söyledim. Silah altında zorla söylemedim. Katıldığım televizyon programında söylediğim sözler baskı altında olmadan, özgür irademle söylediğim sözlerdir. Gençliğimden itibaren yaşamımı sanata adadım. Bu programda da sanattan bahsettim. Ayrıca demokrasiden ve demokrasiye bizi götüren aşamalardan bahsettim. Doğrudan Cumhurbaşkanına yönelik onu hedef alan bir söz söylemedim.

ERDOĞAN ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKMEDİ

Dosyada müşteki olarak yer alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini söyledi.

Mahkeme, Metin Akpınar'ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar verdi. Müjdat Gezen'in mazeretini kabul eden mahkeme, avukatına müvekkilini hazır etmesi için önümüzdeki celseye kadar süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Uğur Dündar tarafından sunulan ve Halk Arenası adlı programa konuk olan Metin Akpınar, "Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız" demişti.

Akpınar bu değerlendirmesini, "Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler" sözleriyle sürdürmüştü.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu