Barış Bölükbaşı’nın yeni albümü tüm dijital platformlarda 

Barış Bölükbaşı’nın 7 şarkıdan oluşan Pop’dan rock’a, jazz’dan klasiklere 'Şey' iTunes, Spotify ve tüm dijital platformlardaki yerini aldı. 

Magazin 24.11.2021, 11:21
Barış Bölükbaşı’nın yeni albümü tüm dijital platformlarda 

Bölükbaşı'nın 7 şarkıdan oluşan yeni albümü 'Şey' iTunes, Spotify ve tüm dijital platformlarda yerini aldı.

GENİŞ BİR MÜZİK YELPAZESİNE SAHİP

Pop’dan rock’a, jazz’dan klasiklere, geniş bir müzik yelpazesine sahip sanatçının şarkıları, tarz ve renkleriyle dinleyiciye keyif veriyor.

‘Sen bir meleksin’ şarkısıyla açılan albüm, ülkemizin önemli müzisyenlerinden Erdem Sökmen’in klasik gitarıyla ‘Beni Sever misin’, ‘Dönmemek Çok Zor’, rock tarzında ‘Dik’, gitar solosuyla ön plana çıkan ‘Aşkın Denizinde’, sözlerinde İrfan Alış imzasıyla ‘Yıllar Önce’ şarkılarıyla devam ediyor.

Albüm, lirik sözleri ve buğulu trompet solosuyla ‘Şey’ şarkısıyla kapanıyor.

SÖZ MÜZİK VE DÜZENLEMELER BÖLÜKBAŞI'NA AİT

Albümde söz-müzik ve düzenlemeler Bölükbaşı’na, mix Arıkan Sırakaya (stüdyo Arı), mastering ise Grammy ödüllü mastering mühendisi Evren Göknar’a ait (Capitol Records LA).

BARIŞ BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

Gitarist, besteci, şarkı yazarı Barış Bölükbaşı, 1975 yılında İstanbul’da doğdu.

Profesyonel müzik yaşantısına 1998 yılında ‘Kim Bunlar’ grubuyla adım attı. ‘Atabarı-Dağlar Kızı Reyhan’ ve ‘Ve…Kim Bunlar’ albümlerini yayınladı.

2000 yılı itibariyle, ülkemizin önemli şarkıcı ve gruplarıyla albüm-single ve konser-turne çalışmalarında bulundu. Çalıştığı sanatçılar arasında; Kıraç, Ajda Pekkan, Fenomen, Luxus, Peyk, Su Soley, Yalın, Özer Arkun, Burak Kut, Bendeniz vs.. gibi isimler yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü mezunu.

Kocaeli Üniversitesi’nde müzikoloji alanında yüksek lisansa katıldı. 5 yıl boyunca aynı üniversitede gitar, popüler müzik düzenlemeleri ve ensemble dersleri verdi.

‘Alternatif gitar etütleri’ adında kendi özgün gitar etütlerinden oluşan kitabı yayınlandı.

Sesli betimleme alanında, uzun yıllar seslendirmenlik yaptı. Yüzlerce film, tv programı ve belgesel seslendirdi.

Pandemi sürecinde oluşturduğu ‘Happy birthday song with names’ isimli youtube kanalıyla başarı sağladı.

2012 ve 2017 yıllarında ‘Keyfimiz Güzel Olsun’ ve ‘İhtimaller Manifestosu’ albümlerini yayınlamış olan ‘Barış Bölükbaşı’, 7 şarkıdan oluşan ‘Şey’ isimli yeni albümüyle solo kariyerine devam etmektedir.

Yorumlar (0)
15
açık