Rasim Öztekin'in hayati tehlikesi sürüyor

Yaşadığı kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan ve sonrasında kan ihtiyacı doğan usta tiyatrocu Rasim Öztekin'in sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

Magazin 08.03.2021, 16:36
Rasim Öztekin'in hayati tehlikesi sürüyor

Son dönemde Seksenler dizisindeki rölüyle sevenlerinin karşısına çıkan 62 yaşındaki  Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaştı. Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürüldü. 

Sosyal medya üzerinden kan ihtiyacı olduğu bilgisi paylaşılan Öztekin'in tedavi gördüğü hastaneye kısa sürede çok sayıda bağışçı başvuruda bulundu. 

Yaşanan gelişmelerin ardından usta tiyatrocunun tedavi gördüğü hastane tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

İstanbul Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  Prof. Dr. Cevdet Uğur ve Prof. Dr. Koçoğulları yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ekmo cihazı eşliğinde hastayı koronel anjiyografi ünitemize aldık. Koronel anjiyografi ünitesinde tıkanmış olan damarına da stent uygulaması yapıldı. Hasta bu haliyle yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda şu an ekmo cihazı, intraortik balon desteğiyle entübe olarak takip edilmekte. Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır.” 

Yorumlar (0)
30
açık