İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, Yıldız Parkı'nı yapılaşmaya açan imar planının iptal edildiğini sosyal medya hesabı Twitter'dan verdi. İktidarın yapılaşmaya açmak istediği İstanbul'un en önemli ve değerli yerlerinden biri olan alanın mahkemenin verdiği emsal bir kararla iptal edildiğini söyledi.

'HALKIMIZIN NEŞESİ VE SIĞINAĞI'

Gökçe, “Halkımızın neşesi ve sığınağı olan parkın yapılaşmaya açılması planlandı. İstanbul'un ve halkımızın haklarını korumak için İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımızca açtığımız davada mahkeme emsal bir kararla yürütmeyi durdurma kararı verdi, İstanbul kazandı” dedi.

'MAHKEME EMSAL BİR KARARLA YÜRÜTMEYİ DURDURDU'

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce'nin Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

İstanbul için tsunami hazırlığı! '4 dakika içinde sular geliyor' İstanbul için tsunami hazırlığı! '4 dakika içinde sular geliyor'

“Değerli İstanbullular,
Yeşil alanlar yalnız hayatımızı güzelleştiren yaşam alanları değil, deprem gibi afetlerden sonra halkımıza hizmet eden güvenlik alanlarıdır. Yıldız Parkı Doğal Sit Alanı'nı korumak için yürüttüğümüz hukuk mücadelesinde önemli bir kazanım elde ettik.
Yıldız Parkı hem tarihi hem de ekolojik olarak benzersiz bir doğal alandır. Yıldız Parkı yalnız bir park değil tarihi dokusu, kıyı ve yamaçlarındaki nadir eserleri ile İstanbulumuzun parlak mücevheridir. Bu alan ne yazık ki yapılaşmaya açılmak istendi.

Çevre. Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan koruma statüsü değişikliği ile Yıldız Parkı Doğal Sit Alanı'nda entegre tesis, turizm ve yerleşim alanı gibi kullanımların önü açıldı. Halkımızın neşesi ve sığınağı olan parkın yapılaşmaya açılması planlandı.
İstanbul'un ve halkımızın haklarını korumak için İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımızca açtığımız davada mahkeme emsal bir kararla yürütmeyi durdurma kararı verdi, İstanbul kazandı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”