Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada Malatya Valiliği'nin herhangi bir gerekçe göstermeksizin günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapılan aşevini kapatmak istediği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ZİYARETİ İLE ALAKALI OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Ekrem İmamoğlu'ndan 'ince' gönderme Ekrem İmamoğlu'ndan 'ince' gönderme

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, Halk Tv'ye açıklamalarda bulundu, "Bu talimatın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretiyle alakalı olduğunu düşünüyoruz" diyen Canbay'ın açıklamaları şöyle:

"Depremin ilk gününden beri görevdeyiz. Günlük 15 bin kişiye kadar yemek ikramı yapabiliyoruz. Malatya'nın eski otogarının bulunduğu alan burası. Bugün saat 14.00 itibarıyla vali yardımcısı geldi iki saat içerisinde kaldırılmasını, boşaltılmasını istedi. Biz de akşam yemeğinin hazır olmak üzere olduğunu ve yemek dağıtımının devam edeceğini söyledik. Sabaha kadar müsaade verdiler. Farklı şekilde düzenleneceğini söylediler. Ama bu şekilde olmaz, iki saat içerisinde çadırların kaldırılması mümkün değil. Kılıçdaroğlu aşevinin bulunduğu çadıra ziyaretiyle alakalı olduğunu düşünüyoruz. Bu tavır hoşumuza gitmedi."

Fotoğraf: halktv.com.tr