25. haftanın maçlarından Beşiktaş-Başakşehir maçında deplasmanda Başakşehir ile karşılaşan Beşiktaş sahadan galip ayrıldı. 

ÜÇ PUAN İKİ GOLLE GELDİ

İki farkla Medipol Başakşehir'i geçen Beşiktaş'ın golleri 15. dakikada Vincent Aboubakar ve 55. dakikada Masuaku'dan geldi. Ev sahibinde Adnan Januzaj 35. dakikada kırmızı kart gördü. Yayıncı kuruluş hakemleri bu kararı yorumladı.

Maçın ardından yayıcı kuruluş Bein Sports'un yorumcuları, Bülent Yıldırım, Seçim Demirel ve Deniz Çoban kırmızı kart pozisyonunu yorumladı. İşte o yorumlar:

Milli Takım ikinci maçında mağlup Milli Takım ikinci maçında mağlup

'NET KIRMIZI'

Seçim Demirel: Bu pozisyonda oyuncu her ne kadar kazara bir kayma sonucunda bu müdahaleyi yapmış olsa da turunculu oyuncu ayağını bükülü bir şekilde topla oynuyor ve devamında ayağını kaldırarak hareketine devam ediyor. Bana göre net bir kırmızı. VAR için de açık bir kanıt var, sundu da. Bütün işleyişi doğru olarak yorumluyorum.

'KARAR DOĞRU'

Deniz Çoban: Maçın yardımcı hakemi Serkan Tokat. Dün Göztepe - Pendik maçında da görev almıştı. O maçta da bir VAR müdahalesi var. O pozisyonu izleyince 'doğru bir VAR müdahalesi değil' dedim, Serkan buradan bir ceza almıştır diye düşündüm. Bu maça atandığını görünce şaşırdım. Tamamen iki farklı görüş var: Oyuncu kazara çarptı, oyuncu ayağını ayağını kurtaramazdı. Diğeri oyuncu ayağını kurtarabilir şeklinde. Burada kullanacağımız kriter şu: Oyuncu bu teması engelleyebilir miydi, engelleyemez miydi? Bu bir hakem kararı. Hakem bu pozisyonu gördü, izledi, bu şekilde değerlendirdi. İlk pozisyonda avantaja bırakıp devam ettirdi. Karar doğru.

'DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM'

Bülent Yıldırım: Ciddi faullü oyunda neye bakılıyor? Niyet, şiddet, ayağının neresiyle, oyuncu sağlığında tehdit oluşturmasına. Video hakem tekniği konusunda baktığınızda hakem Leicester - Chelsea maçındaki gibi düşündü. Verilen kırmızı kartın doğru olduğunu düşündüm.