Ünlü yazar skandalı açıkladı! 57 TIR et, hangi zincir markete verildi? Ünlü yazar skandalı açıkladı! 57 TIR et, hangi zincir markete verildi?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünkü yerel seçimlerin ardından bugün X hesabından paylaştığı açıklamada, mevcut kemer sıkma politikalarına devam mesajı verdi. 

Şimşek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. 

Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. 

Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.

Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DA DEVAM MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün gece seçim sonuçlarının büyük ölçüde netleşmesinin ardından Ankara’da gerçekleştirdiği “balkon” konuşmasında ekonomi politikalarının devam edeceği mesajını vermişti.

Erdoğan, “Ekonomide yol haritamız olan OVP ve 12. kalkınma planımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız” demişti.