Hükümete yakın ve CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından "beşli çete" olarak adlandırılan Kolin’de üst düzey yönetici olarak çalıştığı iddiasıyla gündeme gelen Sinan Sayan'ın eşi Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarda iddiaları kabul etti.

'NORMAL ÇALIŞAN'

Katıldığı programda konuşan Sayan eşi hakkında, "Yönetici değil, CEO değil; liyakatiyle girmiş normal çalışan" ifadelerini kullandı.

İDDİALARI KABUL ETTİ

TV100’de konuşan Sayan, iddiaları kabul ettiği konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

TİP lideri Erkan Baş'tan Can Atalay çağrısı TİP lideri Erkan Baş'tan Can Atalay çağrısı

"Sosyal medyada kendine gazeteci diyen kuruluşlarda linç kampanyası başlatıldı. Kendi listelerine güvenmedikleri için Ankara 1. Bölge 1. sırada kim var. İpek hoca var yıpratalım. İpek hocanın eşi nerede çalışıyormuş işte Kolin firmasında çalışıyor diye bir linç kampanyası başlatalım. Ben bunlara gülüyorum. Kendisi ilgili şirkette CEO değil, yönetim kurulunda değil, üst düzey karar verici durumunda değil. Takım lideri olarak çalışıyor. Liyakatiyle girmiş bir insan. Zaten CV'si de açık herkes girip bakabilir."

Muharrem İnce’nin ‘Beşli Çete’den Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz tarafından finanse edildiğini iddia eden eski bakan Yaşar Okuyan'a İnce sert bir dille karşı çıkmış ve kendi iddiasını kanıtlamasına fırsat vermek için dava açacağını belirtmişti.