SOL Parti’den İstanbul buluşmasına çağrı SOL Parti’den İstanbul buluşmasına çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir yorumda bulundu.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NU GÖREVE ÇAĞIRDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'göreve' çağırdı. Akşener, "Milletimiz sizi göreve çağırıyor… Size ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır… Bu topyekun bir dayatmayı yıkma vazifesidir" diye konuştu.

'DEVŞİRME SİYASETİN HINK DEYİCİSİ'

Akşener açıklamasında, "Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Devşirme siyasetin hınk deyicisi olamayacaktır" ifadelerini kullandı.

'KENDİ BELEDİYE BAŞKANLARINI İDARE EDEMEMİŞ'

Akşener'in sözlerine AK Parti'den ilk açıklama geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "12 ayda, 12 toplantıda en yakın ortağını, kendi belediye başkanlarını ikna edememiş; milletimizi mi ikna edecek?!" dedi.

Turan, bir sonraki paylaşımında ise, "En acınası da 'selamıyla Anadolu'yu ayağa kaldıracağını' zanneden AltılıMasa'daki küçük partilerin 2 mv için Kılıçdaroğlu'nun adaylığından başka vizyonlarının/söylemlerinin olamaması.. Erdoğan'ın yanında baş üstünde olmayı bırakıp KK’nun gölgesi olmaları:( Allah büyük!" ifadelerini kullandı.

Turan, paylaşımına Altılı Masa'yı etiketledi.