Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Uyarılar peş peşe geldi. 14 kent için çığ alarmı veren yetkililer Ankara dahil birçok kent için son dakika uyarısında bulundu. İşte kar, çığ ve sağanak alarmı verilen iller ve diğerleri…

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli, Isparta, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Kırşehir, Antalya, Tunceli, Bingöl, Muş ve Ağrı çevreleri ile Ankara'nın güney ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

65C476D2530Cb6Da5D819C0D

BUGÜN 14 KENT İÇİN ÇIĞ ALARMI VERİLDİ

Ağrı, Artvin, Bitlis, Erzurum, Giresun, Hakkari, Kars, Muş, Rize, Trabzon, Van, Şırnak, Ardahan, Iğdır

YARIN 4 KENT İÇİN UYARI GELDİ

Artvin, Erzurum, Muş, Ardahan

EGE'DE FIRTINA BEKLENİYOR

Orta Ege'de rüzgarın, bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybetı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Genç Parti'den flaş seçim kararı: CHP adaylarını destekleyecekler Genç Parti'den flaş seçim kararı: CHP adaylarını destekleyecekler

DOĞU KESİMLERDE ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

65C476D2530Cb6Da5D819C0B

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde güney kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı 14

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 16

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Adana: Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 20

Antalya: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 20

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18

Erzurum: Çok bulutlu 5

Diyarbakır: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 12

65C476D2530Cb6Da5D819C10