Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen iller için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kuvvetli yağış uyarısı geldi.

47 akrabasını kaybetti! Acısını unutup yardıma koştu 47 akrabasını kaybetti! Acısını unutup yardıma koştu

Uyarıda akşam saatlerinden sonra etkisini artıracak sağanak yağışın Adıyaman'ın geneli ile Şanlıurfa’nın kuzey ve batısı, Kahramanmaraş’ın güney ve doğusu, Gaziantep’in kuzey ve doğusunda çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekledindiği belirtildi.

Yağışların, Kahramanmaraş’ın kuzey ve doğu, Adıyaman’ın kuzey, Malatya’nın güney ve batısının yükseklerinde 1500 metre üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bölgede yakın zaman önce gerçekleşen şiddetli yağışlar sebebi ile toprağın doymuş olması, dere ve nehirlerin seviyelerinin yükselmiş olması ve beklenen yeni kuvvetli yağışlar dikkate alındığında sellere ve su baskınlarına, yer yer gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve kar yağışlarının olduğu yerlerde buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği söylendi.

Polemik Haber