Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğusu ile zamanla güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun aralıklı kar yağışlı, gece saatlerinde Hatay, Antalya'nın doğu çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şırnak'ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı bulutlu olması öngörülüyor. Genel bölgede buzlanma ve don olayı ile birlikte bazı bölgelerde sis ve pus bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Zamanla parçalı bulutlu olması beklenen Güney Ege kıyıları, gece saatlerinde Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde yer yer sağanak yağışlarla geçeceği öngörülüyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bazı bölgelerde sis ve pus bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Zamanla parçalı bulutlu olması öngörülen kıyı kesimleri, gece saatlerinde Antalya'nın doğusu (Alanya ve Gazipaşa) ile Hatay çevresinde yer yer sağanak yağışlarla geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bazı bölgelerde sis ve pus bekleniyor.

Türkiye'nin en soğuk ilçesi belli oldu! Eksi 32 dereceyi gördü Türkiye'nin en soğuk ilçesi belli oldu! Eksi 32 dereceyi gördü

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı bulutlu olması öngörülüyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bazı bölgelerde sis ve pus beklentisi bulunuyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Şırnak'ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Siirt'in doğu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.