Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem daha cumhurbaşkanı adayı olması için devreye girdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz" demişti.

İzmir'de korkutan deprem İzmir'de korkutan deprem

MHP'DEN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin bu çıkışının ne anlama geldiğine açıklık getirdi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan'ın TV100'de yayınlanan Taksim Meydanı programında aktardığına göre Yalçın, şunları söyledi:

"YA ERKEN SEÇİM, YA DA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ"

"Biz memleketin huzurunu düşünmeliyiz. Bölgemiz zorlu bir bölge. Savaşların yaşandığı bir bölgedeyiz. Güçlü bir lidere ve güçlü bir devlet başkanına ihtiyaç var. Çözüm yeri TBMM'dir. Meclis'in üzerinde hiçbir güç yoktur. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir kez daha aday olması gerekir. Bunun yolu bellidir. TBMM ya erken seçim kararı alacak ya da anayasa değişikliği yapacaktır. Bu konu TBMM'de çözülür. Meclis'in en doğal hakkıdır yasama faaliyetinde bulunmak. TBMM bu sorunu çözecektir. Sayın Erdoğan bir kez daha aday olmalıdır. Sayın Genel Başkanımızın açıklamasının özü de budur."

NE OLMUŞTU?

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerini kastederek “Bu benim final seçimim. Yasanın verdiği yetkiyle son seçimim olacak” demişti.

BAHÇELİ: KURTARICI OLARAK GÖRÜYORUZ

Hafta sonu partisinin kurultayından sonra kürsüye çıkan MHP lideri Devlet Bahçeli ise Erdoğan'ın 'son seçimim 'sözlerine şu yantı vermişti:

"Cumhur İttifakı 31 Mart'ta millet tarafından verilecek görev için hazırdır. MHP ve Cumhur İttifakı'nın başarması Türk milletinin şahlanmasıdır. Sayın cumhurbaşkanı yanınızdayız, Türk milletini yalnız bırakamazsınız. Ayrılamazsın, bırakamazsın, Türkiye Yüzyılına beraber yürüyeceğiz. Yeni yüzyılın kurtarıcısı olarak sizi görüyoruz."