İsmetpaşa Mahallesi Atikhisar Caddesi'nde saat 05.00 sıralarında meydana gelen kazada Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi Türkmenistan uyruklu Gudrat Serdarov’un kontrolünü yitirdiği 17 MA 0674 plaka motosiklet devrildi.

ARKADAŞININ DURUMU AĞIR

Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Serdarov'un yaşamını yitirdiği belirlendi. Arkasında bulunan ve durumu ağır olan aynı ülke vatandaşı arkadaşı Babageldi Rahmanov'un ise yaşamsal fonksiyonlarının devam ettiği belirlendi.

Mersin'de katliam gibi kaza: Karı-koca öldü, 3 kişi yaralandı Mersin'de katliam gibi kaza: Karı-koca öldü, 3 kişi yaralandı

KASKSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Rahmanov, kaldırıldığı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yapılan incelemenin ardından Serdarov'un cenazesi de aynı hastanenin morguna gönderildi. Serdarov'un kaskının kaza sırasında başından fırladığı, arkasındaki arkadaşı Rahmanov'un ise kasksız olduğu öğrenildi.

Serdarov'un öğrenim gördüğü fakülteden yayımlanan taziye mesajında, "ÇOMÜ Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde okumakta olan öğrencimiz Gudrat Serdarov geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz" denildi.
(DHA)