ATV’de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programını sunan Müge Anlı, Rabia Naz vakasını ele almış ancak iddiaya göre "Yukarıdan gelen" talimatla konu kapatılmıştı.

Uyarılar peş peşe geliyor! İstanbul dahil 14 il için 'sarı alarm' verildi Uyarılar peş peşe geliyor! İstanbul dahil 14 il için 'sarı alarm' verildi

MÜGE ANLI'YA MAHKEMEDEN RET!

Baba Şaban Vatan’a kanıtları gizlemekle suçladığı Müge Anlı tarafından 2021’de 1 liralık manevi tazminat davası açılmıştı. İstinafa taşınan dava reddedildi. Davanın sonucuna ilişkin Cumhuriyet’ten Şevval Aydın'a konuşan baba Vatan şu ifadelerde bulundu:

'MÜGE ANLI DELİLLERİ GİZLİYOR'

"Dava zaten ilk görüldüğünde reddedilmişti, avukatları istinafa başvurdular. Şimdi istinaftan da ret kararı geldi. Açılan 1 liralık tazminat davası insanı aşağılayan şekilde yapılmış bir davranıştır. Amacı ise beni haksız duruma düşürerek hakkımda yargılama süreci başlatacaktı. Elinde kanıt olduğu halde savcılıktan gizliyor olmasına rağmen hakkında bir soruşturma başlatılmadı. Bu ülkede bir adaletin olduğu hissedilmesi gerekiyorsa kızımın dosyasındaki tüm detaylar yeniden ele alınmalıdır."

Vatan, Müge Anlı ekibinin 13 Ekim 2018’de Eynesil’e geldiğini belirterek "Programdaki Adli Tıp uzmanın Rabia Naz’a araba çarptığını tespit ettiğini, konuyu araştıracaklarını söylediler. Davada adı geçen şüphelilerden biriyle röportaj yaptılar. Sonra beni arayarak şahsın cinayetin içinde olduğunu itiraf ettiğini belirttiler. Programa çıkacakları sırada ekip gelen bir telefonla apar topar geri döndü. Olayın da intihar olduğunu söyleyerek yayına almadılar” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU AYRINTISI

"Müge Anlı cinayetle ilgili elindeki savcılığa teslim etmesi gereken kayıtları gizledi, suç işledi" diyen Vatan, "Almış olduğu talimatla elinde olan bilgileri inkar ederek Naz’a iftira atarak intihar ettiğini öne sürmüştür. Ayrıca dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da elinde mobese görüntüleri var. Sürecin takipçisi olacağım." dedi.

3 YILDIR AYM’DE

Rabia Naz davasında 16 Temmuz 2020’de takipsizlik kararı verilmesinin ardından, ailenin 16 Eylül 2020’de Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptığı başvuru ise hala sonuçlanmadı.