Cem Garipoğlu tarafından 13 yıl önce öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, 8 yıl önce cezaevinde intihar ettiği belirtilen Garipoğlu’nun 'mezarının açılması' talebiyle yaptığı başvurunun savcılık tarafından reddedilmesiyle ilgili konuştu.

Kar yağışı karayollarını olumsuz etkiledi Kar yağışı karayollarını olumsuz etkiledi

'MUTLU AİLE POZU VERDİLER'

Posta'dan Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtlayan Karabulut, "Neden intihara inanmıyorsunuz?" sorusuna şu cevabı verdi: "O kadar çok sebep var ki; bunlardan biri de yavrumun parçalara ayrılarak katledildiği koltukta bu vicdansızlar gülümseyerek mutlu aile pozu verdi. Hayatlarında hiçbir değişim olmadı. Ne evlat acısı yaşadılar, ne de kızıma dair bir acı. Ayrıca katilin cezaevinde Çince, İngilizce öğrendiği bilgisi var. Kaç kez yurtdışında görüldüğü de dillendirildi. Ben bir babayım, kızım rüyalarıma giriyor ve o adamın ölmediğine yüzde yüz eminim."

sureyya karabulut
Süreyya Karabulut

'İNANMIYORUM, ÖLMEDİ'

Tek hatasının otopsiye girmemek olduğunu belirten Karabulut, "Bu konuda neden diretmedik, halen onun pişmanlığı içimizi kemiriyor. Bu katil intihar ettiğinde eşime ve avukatıma fotoğrafını gösterdiler. O fotoğraf da inandırıcı gelmedi bana" diyor. Karabulut, "Benim tek dileğim var, mezarın açılması. Tek korkum da o mezar açıldığında orayı boş görmek! Ya da orada başkası var. İnanmıyorum, ölmedi. Kızımın kanının yerde kalmadığını gördükten sonra ölmek istiyorum. Başka bir beklentim yok" diye konuştu.

'AİLEDEN PARA ALMADIK'

Aileden para aldıkları iddialarına da cevap veren Karabulut, "Bu aileden tek kuruş para almadık. Araya girmek isteyenler oldu ama onların kirli parasına tenezzül etmedim. Kızım öldürülmeden önce aşçıydım, şimdi mesleğimi yapamıyorum. Çünkü bıçağı her elime aldığımda kızım aklıma geliyor. Sadece devlet, mahkeme sonucu 1 milyon 200 bin lira tazminata hükmetti. O parayı da 14 yıl sonra aileden icra yoluyla aldık. Oğluma laf söylüyorlar. Ablasının acısı yüzünden ABD'ye gitti, mühendis oldu. Kendi parasını kazanıyor" ifadelerini kullandı.