İYİ Parti’den Erdoğan’ın adaylığına ilişkin açıklama İYİ Parti’den Erdoğan’ın adaylığına ilişkin açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İBB soruşturmasına ilişkin olarak yeni iddialarına sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB ve çeşitli belediyelere yönelik yürütülen "terör" soruşturması hakkında açıklamalarda bulundu.

Soylu, "Fikri Karabulut, 2014'te PKK-KCK kırsala katılmış. Ömer Keleş, Nuri Çiçek; İbrahim Doğan, Muharrem Kılıç. Bunlar kim dağdakiler. Bunlar sadece bir kısmı. Biz o zaman görevimizi yapmayalım, işe gitmeyelim. HDP ile anlaşılsın biz de aval aval bakalım! O zaman biz ahmak oluruz, görevimizi istismar etmiş oluruz. Mazlum Şimşek, kardeşi Selim Şimşek 2014'te PKK'ya katıldı" ifadelerini kullandı.

'SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GELDİĞİMİZİ DE GÖRDÜK'

Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, Soylu'nun açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Ongun, şu ifadeleri kullandı: 

"Süleyman Soylu’nun “PKK’nın dağ kadrosundan ama İBB’de itfaiyeci” dediği Muharrem Kılıç şehit kardeşidir. Hatta, Soylu’nun bizzat kendisi aileye taziyeye gitmiştir. Şehidimize tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün sözün bittiği yere geldiğimizi de gördük. Allah affetsin."