Sicilya mafyasının en önemli isimlerinden biriydi... 61 yaşında kanserden öldü Sicilya mafyasının en önemli isimlerinden biriydi... 61 yaşında kanserden öldü

44 milyar dolara Twitter’ı satın aldıktan sonra platformun adını X olarak değiştiren Musk, Facebook’un çatı şirketi olan Meta’nın patronu Zuckerberg ile yapacağı kafes dövüşünün ‘efsane’ bir yerde yapılmasını istediğini belirtti. 

‘TARİHE SAYGI DUYULMASI ŞART’

Gelişmeye ilişkin açıklama yapan İtalya Kültür Bakanı Gennaro Sangiuliano, maçın "alanlara tamamen saygı duyularak" düzenlenmesi için görüştüğünü, ancak Roma'da yapılmayacağını söyledi.

Sangiuliano, "Elon Musk ile uzun ve dostça bir telefon görüşmesi yaptım. Antik Roma tarihine duyulan ortak tutkudan bahsettik. Alanlara tam saygı duyarak büyük bir yardım ve tarihi çağrışım etkinliğinin nasıl düzenleneceğini tartışıyoruz. Roma'da yapılmayacak" ifadelerini kullandı. 

ÜNLÜ ŞİRKET DUYURDU

Bu hafta kafes dövüşü tanıtım şirketi Ultimate Fighting Championship’in Başkanı Dana White, iki milyarder arasındaki dövüşün Kolezyum’da sahnelenmesi için Kültür Bakanlığı’yla konuştuğunu bildirmişti.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER