Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için tarih olarak 14 Mayıs işaret edildi. Tarihin net olarak belirli olması sonrasında siyasetin gündemi de hareketlendi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. "Saha çalışmalarında Cumhurbaşkanımız az bir oranla da olsa 50'nin üzerinde" dedi. Ayrıca Destici, Erdoğan'ın aday olup olamayacağı tartışmalarına ilişikin, "Sayın Cumhurbaşkanımız 1. dönemini tamamlıyor, 2. dönemde çok rahat aday olabilir" ifadelerini kullandı.

Partisinin oy oranıyla ilgili ise Destici şunları söyledi:

"Bizim bu seçimlerdeki oy hedefimiz yüzde 4-5 arası bir oydur. Ama halkımız daha yüksek bir oy verirse bundan da büyük memnuniyet duyarız. Büyük Birlik Partisi'nin potansiyeli bu mu? Hayır. Büyük Birlik Partisi'nin genel partilerin potansiyelleri içerisinde baktığımızda yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyeli vardır."

Emeklilik başvurusunda bulunanların sayısı belli oldu Emeklilik başvurusunda bulunanların sayısı belli oldu

Bu açıklama sonrası şaşıran sunucu Mehmet Akif Ersoy, "Yüzde 30'un üzerinde oy potansiyeli var cümlesi iddialı bir cümle değil mi?" şeklinde bir soru yöneltti. Destici bu soruya "Hayır. Bu bir saha anketi sonucu" yanıtını verdi.