Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için geri sayım devam ederken, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçime girecek olan partiler ve adayları çalışmalarını hızlandırdı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin de Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı merak ediliyor.

'İNCE ADAY OLSA DA KAZANACAĞIZ'

Akşener, sosyal medya hesabından tepki gösterdi! Akşener, sosyal medya hesabından tepki gösterdi!

Habertürk canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Muharrem İnce'nin adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özel, "Muharrem İnce'nin aday olmasını saygıyla karşılıyoruz, partisi tarafından aday olması yönünde irade ortaya konuldu, başarılar diliyoruz. Ben her şartta, Sayın İnce aday da olsa bu seçimi ilk turda ve açık bir farkla kazanacağımıza inanıyorum, bunu görüyorum" dedi.

'ÇOKLU FORMÜLLERİMİZ VAR'

Konuşmasına devam eden Özel, Cumhurbaşkanı yardımcılığı için konuşulan isimler olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı bizim taahhüdümüz. Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş için çoklu formüllerimiz var. Halkımız merak etmesin"

'KEMAL BEY 10 PUAN ÖNDE GÖZÜKÜYOR'

Özel, yapılan anket çalışmalarındaki Millet İttifakı oy oranları sorulduğunda ise şu ifadeleri kullandı:

"Hepimizin beklentisinin üzerinde bir sinerji oldu. Krizin çözülmesi tatlıya bağlanması, 6 partinin bir takım oluşturması heyecan oluşturdu. Son anda 2 flaş transfer yapılmasıyla da büyük bir moral buldu herkes. Sağ açığa Yavaş, sol açığa İmamoğlu geldi. Anketlerde o sıçrama görülüyor. En son bir araştırmada Kemal Bey 10 puanla önde gözüküyordu. Bazı anketlerde 4, bazılarında 6 veya 8 puan önde. İktidara yakın anket kuruluşları da bu sıçramayı gösteriyor"