CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkan seçildikten sonra 'ilk ziyaretimi gerçekleştireceğim' dediği Hatay'a ziyarette bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla birlikte Hatay'a giden Özel, Hatay Havalimanı'nda şunları söyledi:

HATAY ÇOK BÜYÜK ACILAR ÇEKTİ

Kurultaydan önce Hatay'ı ziyaret ettiğimde 80 ilde yaptığımı Hatay'da yapmayacağımı söylemiştim ve siyaset konuşmadım. Özellikle şunu vurgulamıştım; bundan sonraki ilk ziyaretimi CHP Genel Başkanı olduğumda Hatay'a gerçekleştireceğimi söylemiştim. Bundaki sebep, örgütümüzün, belediye başkanlarımızın hep üzerinde durdukları ve bizi bilgilendirdikleri nokta şu; nasıl depremde Hatay'da gecikildiyse, deprem sonrasında da yaraların sarılmasında Hatay hep bir kaç adım geriden gidiyor. Hatay gündemden düşürülüyor, Hatay çok büyük acılar çekti.

'TÜM İNANÇLARIN BİRLİKTE YAŞAYABİLDİĞİ ÖZELLİĞİNİN KORUNMASINA ÖNEM VERECEĞİZ'

CHP'nin şu an ki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve 'benim meselem' dediği Hatay'ı söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum. CHP Genel Başkanının mesele ettiği bir konunun ülke gündeminden düşmesi mümkün değil. Hatay'ı gündemde tutacağız. Hatay'ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay'ın özellikle tüm inançların birlikte yaşayabildiği özelliğinin korunmasına önem vereceğiz. Hatay'da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay'ın Atatürk'ün emanetine yakışır şekilde yeniden imar edilmesi ve yeniden ayağa kaldırılması sürecini yakından takip edeceğiz. Bir kez daha hayatını kaybeden herkesi rahmetle anıyoruz. Acılı ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Ben buraya Hatay'ın ilk günden itibaren yaralarının sarılması noktasında üstün gayret gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte geldim. Ayrıca o acılı günlerde büyük bir travma içindeyken görevinin başından bir saniye ayrılmayan Lütfü Savaş başkanımız ile de birlikteyiz.

Müsavat Dervişoğlu’ndan yerel seçim açıklaması: Ankara için bazı isimler konuşuluyor Müsavat Dervişoğlu’ndan yerel seçim açıklaması: Ankara için bazı isimler konuşuluyor

'İNŞALLAH HATAY'IN BİR AN ÖNCE BÜTÜN SIKINTILARININ ÇÖZÜLDÜĞÜ GÜNLERİ YAŞARIZ'

İmamoğlu ise şunları kaydetti:

"Genel başkanımızın bu ilk ziyaretinde kendileriyle birlikte olmaktan hem Hataylılarla, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız, il başkanımız buradaki diğer dostlarımızla birlikte olmaktan gururluyuz. İnşallah Hatay'ın bir an önce bütün sıkıntılarının çözüldüğü günleri yaşarız."

Kaynak: Duvar