New York'ta su baskınları sonrası OHAL ilan edildi New York'ta su baskınları sonrası OHAL ilan edildi

Pakistan’ın Hayber-Pahtunhva eyaletinde sekiz kişi, halatı kopan teleferiğin içinde mahsur kaldı. Pakistan medyası, ordunun kurtarma operasyonuna başladığını duyurdu.

DHA'nın aktardığına göre, olay, Pakistan'ın Hayber-Pahtunhva eyaletindeki Battagram bölgesinde meydana geldi. Aralarında altı öğrencinin de bulunduğu sekiz kişi, halatı kopan teleferikte mahsur kaldı. Pakistan medyası, halatı kopan teleferiğin yaklaşık 500 metrede asılı kaldığını, ordunun kurtarma operasyonuna başladığını duyurdu.

ACİLEN GÜVENLİ TAHLİYE TALİMATI VERİLDİ

Pakistan'ın geçici başbakanı Anwar ul Haq Kakar, sosyal medya hesabından olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Battagram, Hayber-Pahtunhva’da meydana gelen teleferik kazası gerçekten endişe verici. Ulusal Afet Yönetimi Kurumu (NDMA) ve bölge yetkililerine teleferikte mahsur kalan sekiz kişinin acilen güvenli bir şekilde kurtarılması ve tahliye edilmesini sağlamaları talimatını verdim. Ayrıca yetkilileri bu tür tüm özel teleferiklerin güvenlik denetimlerini yapmaları, işletilmelerinin ve kullanılmalarının güvenli olduğundan emin olmaları için yönlendirdim” ifadelerinin kullandı.