Ünlü şarkıcı Madonna, çılgınlıklarıyla, sahne şovlarıyla ve konserlerine geç çıkmakla tanınıyor. Ancak son turnesinde bazı hayranları Madonna'nın bu hareketlerinden pek memnun değil gibi.

Bir hayranı şarkıcının sahne şovunu uygunsuz bulduğu için dava açarken, iki hayranı ise konsere geç başladığı için mahkemeye koşmuştu.

TOPLU DAVA AÇILMIŞTI

Ocak ayında, Michael Fellows ve Jason Alvarez, 13 Aralık'ta Barclays Center'da saat 22.30'da sahneye çıkan şarkıcıya ve tur organizatörleri Live Nation'a karşı toplu dava açtı.

Davacılar, performansın saat 22.30'a kadar başlamayacağını bilselerdi bilet satın almayacaklarını savunarak, mekandan sabah 1'de ayrılmanın kendilerini sınırlı toplu taşıma seçenekleriyle mahsur bıraktığını ifade etmişti. 

Konserin çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle davacılar ayrıca, işe gitmek ve/veya ertesi gün aile sorumluluklarını yerine getirmek için erken kalkmak zorunda kaldıklarında geç saatin kendilerini uykusuz bıraktığını savundu.

Madonna ve Live Nation, geç başlamanın teknik bir sorundan kaynaklandığını iddia etti. Ancak dava konusunda kararlı bir duruş sergileyen Fellows ve Alvarez, davalarını çektiler.

Dünyanın en büyük kokain üreticisi Kolombiya'da satışlar dibe vurdu Dünyanın en büyük kokain üreticisi Kolombiya'da satışlar dibe vurdu

Madonna ve Live Nation'ı temsil eden avukat Jeff Warshafsky, yaşanan son gelişmenin herhangi bir anlaşmanın sonucu olmadığını yazdı.

AVUKATINDAN REDDEDİLMESİ TALEBİ

Madonna'nın avukatları daha önce davanın reddedilmesi için başvuruda bulunmuş, hayranların Madonna'nın şovuna her zaman biletli saatten çok sonra başladığını bildiklerini ileri sürmüştü: "Eğer bir hayran, Madonna'nın konser geçmişine, performanslarının iki saat on beş dakika sürdüğünü bilecek kadar aşinaysa, o hayran, Madonna'nın genellikle biletli etkinlik saatinden çok sonra sahneye çıktığını kesinlikle bilir."

Avukatları ayrıca performansının hiçbir zaman saat 20.30'da başlayacağına dair reklam yapılmadığını savundu ve şunları ekledi: "Konsere giden makul bir kişi büyük bir arena konserinin saatinde başlamasını beklemez."

Madonna daha önce de benzer davalarla karşı karşıya kalmıştı. 2019'da Florida'lı bir hayranı, Madame X turnesine geç kalmasının sözleşmenin ihlali olduğunu savunmuştu ve 2020'de de New York'ta konsere giden iki kişi aynı nedenle dava edilmişti. Her iki dava da geri çekilmişti.

Mayıs ayında, Los Angeles'taki Celebration turne gösterilerinden birine katılan bir adam da şarkıcıya ve Live Nation'a karşı dava açtı. Davada Justen Lipeles, Madonna'nın hiçbir uyarıda bulunmadan pornografi ürettiğini ve sahnede seks eylemlerini simüle eden üstsüz kadınları izlemeye zorlandığını iddia etti. Ayrıca konserin ilan edilenden daha geç, yani saat 22.00'de başlamasından da şikayetçi oldu.