Beşiktaş'ın eski futbolcularından Ricardo Quaresma, Cumartesi günü oynanacak derbi için yayıncı kuruluşa canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin kendisi için özel bir ülke olduğunu söyleyen Quaresma, "İstanbul'a gelip stadyuma yakın olmak çok iyi hissettiriyor. Stadyumu görünce 'Her şey burada başladı' dedim çocuklarıma. Beşiktaş daima kalbimde ve hayatımda olacak. Türkiye de benim için çok özel ve çok önemli bir yer" dedi. 

'DERBİ ÇOK ÖZEL OLACAK'

Beşiktaş'ı özlediğini söyleyen Portekizli isim, "Beşiktaş ile güzel anılar yaşadık, tarih yazdık. Beşiktaş için oynamayı seviyordum. Derbide Beşiktaş kazansın, şampiyon olsun, hak ettiği yerlerde olsun istiyorum. Beşiktaş'ı çok özledim. Derbi çok özel olacak" ifadelerini kullandı.

'DÜŞÜNMEM HEMEN EVET DERİM'

Beşiktaş'tan teklif sorusunu cevaplayan Quaresma, "Beşiktaş'tan bir teklif gelirse 'evet' derim. Fiziksel kondisyon çok önemli, her gün idman yapıyorum. Hayallerimden biri futbola Beşiktaş formasıyla, dolu bir stadyum önünde bırakmak. Teklif gelirse 2 kere bile düşünmem, hemen 'evet' derim" şeklinde konuştu.

Beşiktaş, İstanbulspor deplasmanından 3 puanla döndü: 0-2 Beşiktaş, İstanbulspor deplasmanından 3 puanla döndü: 0-2

'FUTBOLA VEDA ETMEK İSTİYORUM' 

Quaresma, futbola veda ettikten sonra Beşiktaş için çalışmak istediğini söyleyerek, "Ronaldo'yu getirmek zor olur. Ben öncelikle futbola veda etmek istiyorum. Ondan sonra Beşiktaş'ın içerisinde olmak ve önemli oyuncuların transferi için çalışmak güzel olurdu. Ronaldo'yu Beşiktaş'a getirmek biraz zor ama Talisca gibi, Talisca seviyesinde oyuncular getirmek isterim" sözlerini kullandı.

'ZAMAN VERMEK LAZIM'

Beşiktaş'ın yeni başkanı hakkında da yorum yapan yıldız oyuncu, "Beşiktaş'ı sürekli takip ediyorum. Maçları hep izliyorum. Bu yeni yapı çok güzel. Futbol galibiyetler, kupalar oyunudur. Sonuçlar istediğiniz gibi olmadığında insanlar sizi sorgulayabilir ama biraz zaman gerek. Beşiktaş'ın yeni başkanına ve yapısına inanıyorum. Şimdi onlara zaman vermek lazım" ifadelerini kullandı.