Meteoroloji'den peş peşe uyarılar: Çok daha kuvvetli geliyor Meteoroloji'den peş peşe uyarılar: Çok daha kuvvetli geliyor

Rekabet Kurulu'nca kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren 15 firma hakkında soruşturma başlatıldı.

Rekabet Kurulu, 13 Nisan'daki toplantısında; kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet yürüten bazı firmaların satıcıların yeniden satış fiyatlarını tespit etmek, internet satışlarını kısıtlamak ve topla dağıt karteline katılmak suretiyle 4054 sayılı 'Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettiği iddialarını ele aldı. Kurul, ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlere dayanarak 15 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

2022 YILINDA İNCELENMİŞTİ

Rekabet Kurulu, 2022 yılında bir kozmetik firması hakkındaki iddialar sonrası sektöre yönelik derinlemesine incelemelerde bulunmuştu. Marka sahibi firmalar ve zincir marketlerde yerinde incelemeler gerçekleştirilmişti. 14 firma hakkında açılan soruşturma uzlaşmayla sonuçlanmıştı. 

Kaynak: DHA