Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, eski Sağlık ve Devlet Bakanı hakkında; 26 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili bir yazısı gerekçe gösterilerek soruşturma başlatılmıştı.

Bu sefer ki uyarı Kanada'dan geldi! Bu sefer ki uyarı Kanada'dan geldi!

SAVUNMASI ALINMADI

Açılan davada, Serdaroğlu’nun savunmasının alınmadığı ve hükmün de gıyabında kurulduğu öğrenildi. Serdaroğlu’nun, hakkındaki 2 ay 17 gün hapis cezası kapsamında yarın İzmir Aliağa 4 Nolu Kapalı Cezaevi’ne gireceği belirtildi.

'SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Hakkındaki kararı değerlendiren Serdaroğlu, yazılı açıklamasında; “Bu olaylar bizi korkutmaz. Laik cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile her şartta mücadeleye devam edeceğiz. Bize bu zulmü yaşatan siyasetçi- bürokrat kim varsa, hesabını mutlaka bağımsız Türk yargısı önünde verecektir. Geçmişte sorduğumuz gibi korkması gerekenler, Bahçeli’nin dediği ‘Hazine soyguncuları’ ve ‘Kandil uşaklarıdır.’ Laik cumhuriyeti, Atatürk İlke ve Devrimlerini asla sahipsiz bırakmayacağız. Değerlerimize uzanan bu yobaz elleri kıracağız” değerlendirmesini yaptı.