Romanya başkenti Bükreş yakınlarındaki Crevedia’da meydana gelen feci olayda, LPG istasyonunda iki patlama meydana geldiği bildirildi.

Avrupa'da üçlü anlaşma! 3 ülkede takip ve tutuklama yapabilecekler Avrupa'da üçlü anlaşma! 3 ülkede takip ve tutuklama yapabilecekler

Kurtarma ekipleri, bir ölü ve 46 yaralı olduğunu söylerken, patlamadan sonra çıkan yangının istasyon yakınlarındaki evlere sıçramasının ardından bölgeye itfaiye ekiplerinin sevk edildiğini duyurdu.

YARALILAR TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GÖNDERİLİYOR

Hükümetin acil müdahale birimi IGSU’ya göre, ilk patlamada yangının iki tanka ve yakındaki bir eve sıçramasının ardından otoban üzerindeki trafik bir süreliğine kilitlendi.

Gazetecilere konuşan Romanya Acil Durumlar Dairesi Başkanı Raed Arafat, istasyonda meydana gelen patlamalarda en az bir kişinin hayatını kaybettiğini, sekizi ağır 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

Romanya Başbakanı Marcel Ciolacu, krizle ilgilenen devlet kurumlarıyla yaptığı olağanüstü toplantı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, "Hastalardan dördünün bu gece kesinlikle İtalya ve Belçika'daki hastanelere nakledileceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER