Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rusya’nın onlarca füze ve dronla saldırdığını ve hava savunma sistemlerinin büyük çoğunluğunu düşürdüğünü duyururken Ukrayna Enerji Bakanı German Galushchenko, Dnipro Hidroelektrik Santrali’nin hasar gördüğünü belirtti. Dnipro Hes’in iki füzeyle doğrudan vurulduğu ifade edildi. Bakan Galushchenko “Bugün Rusya, Ukrayna enerji sektörüne son zamanların en büyük saldırısını başlattı. Enerji üretim tesisleri, iletim ve dağıtım sistemleri zarar gördü. Amaç sadece zarar vermek değil, tüm enerji sistemini çökertmektir” dedi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, BM’de ‘Filistin desteği’ veren ülkelerin temsilcilerini çağırıyor İsrail Dışişleri Bakanlığı, BM’de ‘Filistin desteği’ veren ülkelerin temsilcilerini çağırıyor

Yetkililer, yerleşim yerlerinin de isabet aldığını belirterek enerji santralinin vurulmasından sonra Harkiv, Sumi, Poltava, Kirovohrad, Dnipro, Zaporijya, Odesa ve Donetsk’te bazı bölgelerin karanlıkta kaldığını ifade etti. 100 binlerce hanenin elektrik kesintisi yaşadığı vurgulayan yetkililer, bazı bölgelerde altyapının hasar görmesiyle internet ve su sıkıntısı olduğunu ifade etti.