Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Nahçıvan'a gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Nahçıvan'a gidecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı adaylığı için ismi gündeme gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aday mısınız?” sorusuna "Asla gündemimde yok" diyerek yanıt verdi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, AK Parti’de İstanbul için ibrenin Fahrettin Koca’da olduğu kulisini  gündeme getirmişti. Saymaz, Koca’ya “İstanbul'a aday mısınız?” sorusunu yöneltti.

'BENİM ADIMA BİRİLERİ GÜNDEM YAPIYOR'

Koca, “Gerçekten ben bakanlığa, sağlığa, kendi işime odaklıyım. Asla gündemimde yok. Sağlık Bakanıyım. Bakanlığa odaklıyım. Emin ol, böyle. Benim dışımda insanlar konuşuyor. Hiç de hoşuma gitmiyor” yanıtını verdi. Koca nedenini de, “Benim adıma birileri gündem yapıyor. Bakan olarak yapmam gereken işlerle meşgulüm. Başka bir gündemim yok” diyerek yanıt verdi.

“Sürekli böyle gündeme getiriliyor olmak, benim dışımda birtakım spekülasyonlar yapılıyor olması doğru bir şey değil” diyen Koca, “Sorumlu olduğum bir iş var. 85 milyona karşı yapmam gerekenler var. Bunlara odaklı olmak durumundayım” dedi.

'BENİM GÜNDEMİMDE DEĞİL'

Saymaz'ın "Bir gün Cumhurbaşkanı talep ederse yok mu diyeceksiniz?" sorusuna yanıt veren Koca, "Bu benim gündemimde değil. Cumhurbaşkanımızın gündeminde ne kadar olduğu hiçbirimizin bildiği bir durum değil. Senaryolar veya spekülasyonlar üzerine yorum yapmanın doğru olduğu kanaatinde değilim" yanıtını verdi.