Mehmet Ceyhan'dan karantina süresinin düşürülmesine tepki!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, karantina süresinin 7 güne düşürüldüğünü açıkladı. Yapılan açıklamaya ilk yorum ise Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan geldi. Ceyhan, "Nedeni bu süre sonunda bulaş riskinin ortadan kalkması değil, biraz bulaş riskini göze alıp işlerin yürümesini sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

Sağlık 06.01.2022, 14:42
Mehmet Ceyhan'dan karantina süresinin düşürülmesine tepki!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrası “Pozitif vakaların karantina süresi 7 gün oldu” açıklamasını yaptı.

Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Karantina sürelerinin mevcut koşullar dikkate alındığında yeniden düzenlenmesinin uygun olacağına karar verilmiştir. Pozitif vakaların karantina süresi 7 gün olarak belirlenmiştir. 7'nci günden sonra hafif ya da semptom göstermeyen kişiler için karantina süresi sona erer.

Pozitif vakalar 5'inci gün test yaptırmaları durumunda ve test sonucu negatife dönmüşse karantina süresi sona erer. Temaslı kişiler, son 3 ay içinde hatırlatma dozu aşısını olmuş ya da hastalığı geçirmiş ise karantinaya alınmaz.”

MEHMET CEYHAN'DAN AÇIKLAMA

Bakan Koca tarafından yapılan duyuruya ilk yorum Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan geldi. Ceyhan, izolasyon süresinin 7 güne indirilmesinin bulaş riskinin ortadan kalkması olmadığını söyledi.

Ceyhan'ın sürenin düşmesinin, biraz bulaş riskinin göze alınarak, işlerinin yürümesini sağlamak olduğunu söyledi. 

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı