Patronlar istedi, karantina süresi düşürüldü

Onlar istedi, karantina süresi düşürüldü Koronavirüs hastalarıyla temas edenlerin karantina süresinin, 14 günden 10 güne düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcı Rifat Hisacıklıoğlu, “Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi” dedi.

Sağlık 07.12.2020, 20:31 07.12.2020, 20:31
Patronlar istedi, karantina süresi düşürüldü

Sağlık Bakanlığı bugün bir açıklama yayınladı ve Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. 

Ayrıca yapılan açıklamada "Yakın temaslı olan ve izlem süresince semptom gelişmeyen kişilerde, PCR testi sonucuna göre 7. günün sonunda karantina sonlandırılabilir" denildi.

BAKANLIK İLE GÖRÜŞMÜŞLER!

Karantina süresinin indirilmesinin ardındaki gerçek TOBB Başkanı Rifat Hisacıklıoğlu'nun sosyal medyadaki mesajı ile ortaya çıktı.

Hisarcıklıoğlu, patronların Sağlık Bakanlığı ile görüştüğünü belirterek, "Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek" dedi.

"İŞ DÜNYASININ TALEBİ BU YÖNDEYDİ"

TOBB Başkanı, konuyla ilgili bir tweet daha attı ve şöyle dedi:

* Yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum. Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Amerikan Hastalık Kontrol Önleme Merkezi ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan karantina süresi güncellemelerine Türkiye de uyum sağlamıştır. İş dünyasının talebi de bu yöndeydi.

Yorumlar (0)
16
açık