SMA kampanyasına Bakan Koca''dan tepki

Kampanyaya katılanları suçladı! Siyasi parti temsilcileri ve sanatçılar başta olmak üzere yüzbinlerce insanın katıldığı "Varlık Fonu''na aktarılan 75 milyon lira SMA hastası çocuklar için kullanılsın" kampanyasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca''dan yanıt geldi. SMA kampanyasını ''kirli'' olarak tanımlayan Bakan Koca “İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Sağlık 04.01.2021, 00:01 04.01.2021, 00:01
SMA kampanyasına Bakan Koca''dan tepki

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde satılmayan üç çeyrek biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon lira için kampanya başlatıldı. 

Siyasilerin de destek verdiği kampanyada, paranın SMA hastası çocuklar için kullanılması isteniyor.

BAKAN KOCA'DAN YORUM: KOBAY OLMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada "İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Koca, "SMA'lı evlatlarımız üzerinden yürütülen kirli kampanyaya iyi niyetli hiç kimsenin alet olmaması gerekir" başlığıyla da yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Bakan Koca açıklamasında; ilaç şirketlerinin kamuoyunu yanılttığını ve insanların duygularını suistimal ettiğini savundu.


 

Yorumlar (0)
23
açık