Türk bilim insanlarının geliştirdiği aşıya onay veren 2. ülke Bahreyn oldu

İngiltere''den aşı için bir ilk Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci''nin geliştirdiği ve dünyaya umut olan Pfizer-BioNTech ortaklığındaki Covid-19 aşısına Orta Doğu''dan onay veren ilk ülke Bahreyn oldu.

Sağlık 05.12.2020, 21:40 05.12.2020, 21:40
Türk bilim insanlarının geliştirdiği aşıya onay veren 2. ülke Bahreyn oldu

İngiltere'den sonra onay veren ikinci ülke olan Bahreyn, aynı zamanda Orta Doğu'daki ilk ülke de oldu.

Daha önce Çin firması Sinopharm'ın corona virüsü aşısına onay verdiğini açıklayan Petrol zengini Körfez ülkesi, İngiltere’den sonra Pfizer-BioNTech ortaklığında geliştirilen Covid-19 aşısına İngiltere’den sonra onay veren ikinci ülke oldu.

DAHA ÖNCE ÇİN'DEN AŞI İÇİN ONAY VERİLDİ

Petrol zengini Körfez ülkesi daha önce de sınır üzerinde çalışan gümrük görevlileri için Çinli Sinopharm'ın corona virüsü aşısına onay verdiğini açıklamıştı.

BAHREYN: COVİD-19 İLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ BİR HALKA DAHA

Pfizer/BioNTech aşısına verilen onay sonrası konuşan Bahreyn Ulusal Sağlık Düzenleme Kurumu Başkanı Doktor Meryem Al Jalahma, krallığın pandemiye karşı verdiği mücadeleye önemli bir halka daha eklediğini dile getirdi.

341 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Nüfus bakımından Orta Doğu'nun en küçük ülkelerinden biri olan Bahreyn'de bugüne kadar 90 bine yakın vaka görülürken 341 kişinin de hayatını kaybettiği kaydedildi.

Bahreyn'den aşı miktarı için henüz bir bilgi verilmezken Çin'den gelecek aşı ile birlikte nüfusun yaklaşık 3-4 katı aşı bulundurmuş olacak.
 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu