Türkiye''den mutasyon kararı: Uçuşlar durduruldu

Türkiye ''mutasyona'' karşı uçuşları durdurdu Mutasyona uğramış yeni tip corona virüsle mücadele kapsamında, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika''dan ülkemize uçuşlar durduruldu...

Sağlık 20.12.2020, 23:37 20.12.2020, 23:37
Türkiye''den mutasyon kararı: Uçuşlar durduruldu

Dünya Covid-19'u yenemeden yeni tip bir corona virüs ile karşı karşıya. 

Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa ülkelerini mutasyona uğramış yeni tür corona virüsün yayılmasını önlemek için tedbirlerini sıkılaştırmaya davet etti.

DSÖ virüsün İngiltere dışında Danimarka, Hollanda ve Avustralya'da görüldüğünü duyurdu.

BAKAN KOCA: UÇUŞLAR DURDURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Türkiye'nin yeni tip corona virüse karşı alarma geçtiğini açıkladı.

Bakan Koca "Corona virüsün mutasyonuyla İngiltere'de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır" dedi.

TAHLİYE İŞLEMLERİ BAŞLADI
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bu ülkelerde bulunan vatandaşların tahliyelerinin kontrollü olarak yapılabileceğini duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında, "Ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulmuştur. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyeleri kontrollü olarak yapılabilecektir" denildi.

Yorumlar (0)
16
açık