Umut kırıcı açıklama: Hayatın normalleşmesi hala uzak gözüküyor

Aşı çalışmalarının olumlu sonuçlandı ve kitlesel aşılamaya geçildi ancak buna rağmen uzmanlar, hayatın tam anlamıyla normalleşmesinin yakın bir tarihte gerçekleşmeyeceğini söylüyor. Bazı politikacılar ise virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uçak yolcuğunu yapacak insanlarda aşı zorunluluğu uygulanması gerektiğini savundu.

Sağlık 12.01.2021, 12:47 12.01.2021, 13:23
Umut kırıcı açıklama: Hayatın normalleşmesi hala uzak gözüküyor

Birkaç sağlık uzmanı Reuters’ın konferansında, corona virüs aşılarının toplu olarak piyasaya sürülmesinin, COVID-19'un yayılmasını etkili bir şekilde durdurabilmek için yeterli sayıda insanın bağışıklığa sahip olmasını sağlamayacağını söyledi. İngiltere’nin tıbbi danışmanı,
salgından sonra normal hayatın geri döneceğini ancak bunun yakın bir zamanda olmayacağını söyledi.

UÇUŞLARA AŞI ZORUNLULUĞU GELEBİLİR

Bazı politikacılar, corona virüsün yayılmasını engellemek için aşılamanın hava yolculuğu yapacak kişiler için zorunlu olması gerektiğini önerdi. Avustralya'nın Qantas Airways böyle bir şart getirmeyi planladığını söyledi. Ancak Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi başkanı Gloria Guevara, bu tür hareketlerin ayrımcılığına benzeyeceğini söyledi. Reuters’ın konferansında konuşan Guevara, "Bir iş bulmak veya seyahat etmek için asla aşıya ihtiyaç duymamalıyız" dedi.

Aşının mecbur tutulmaması gerektiği AirAsia Group CEO'su Tony Fernandes tarafından desteklendi ve küresel test protokollerinin seyahatin kilidini açmanın anahtarı olmaya devam ettiğini söyledi. (Reuters)

Çeviri: İsmail Cömert / polemikhaber.com

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu