‘’Vakalar artarken yanlış yöne gidiyoruz’’ 

ABD’nin bulaşıcı hastalık uzmanı Fauci, aşılanmamışlar arasında enfeksiyonlar arttıkça ülkenincoronavirüs salgınında "yanlış yöne" gittiği konusunda uyardı.

Sağlık 26.07.2021, 15:23 26.07.2021, 15:26
‘’Vakalar artarken yanlış yöne gidiyoruz’’ 

Dr. Anthony Fauci, Covid-19'un Delta varyantının düşük aşılama oranlarına sahip bölgelerde ani artışa neden olduğunu söyledi.

‘’AŞILANMAMIŞLARIN SALGINI’’

ABD Başkanı Joe Biden'in Tıbbi Danışmanı Dr. Fauci, CNN'e verdiği demeçte, ABD'deki coronavirüs durumunun "aşılanmamışlar arasında bir pandemi" haline geldiğini söyledi. Resmi verilere göre, ABD'de 162.7 milyondan fazla insan - nüfusun yüzde 49'u - tam olarak aşılandı.

ABD, aşı oranlarının düşmeye başladığı Nisan ayına kadar aşı alımında dünya lideriydi. Ancak, Mayıs ve Haziran aylarında aşılama rakamlarının düşmesinin ardından günlük coronavirüs enfeksiyonları yeniden yükselişe geçti.Yeniden canlanma, ABD'de şimdiye kadar kaydedilen 34 milyondan fazla vakaya ve 610 bin ölüme katkıda bulundu.

Bu haftanın başlarında ABD'li Genel Cerrah Vivek Murthy, Covid-19 ölümlerinin yüzde 99,5'inin aşılanmamış kişiler arasında meydana geldiğini söyledi.

(BBC) 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu