10 Eylül 2023 günlük burç yorumları 10 Eylül 2023 günlük burç yorumları

Sınırlar karşımızdakinin bize istediğimiz şekilde davranmasını sağlar ve beklentileri düzenler. Ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız öğrenebilirsiniz. 

1- SINIRLARINIZ KONUSUNDA NET OLUN

Nerede sınırlara ihtiyacını olduğunu anlamak, size sınır çizmek için gerekli motivasyonu sağlayacaktır. Bu sebeple sınırlarınız konusunda net olmanız, beklentilerinizi karşılamanıza yardımcı olacaktır.

2- AÇIK SÖZLÜ OLUN, UZUN AÇIKLAMALAR YAPMAYIN

Karşınızdakileri üzüp kırmaktan korkarak gizemli konuşmayın. Demek istediğiniz şeyi doğrudan söyleyin. Bunu yaparken kendinizi doğru ifade etmeye dikkat edin. Unutmayın en kibar ve başarılı yaklaşık en doğru olandır.

Konuşurken özür dilemekten ya da uzun açıklamalardan kaçının, bu sizin davranışınızın yanlış olduğu izlenimini verir.

3- SAKİN BİR SES TONUYLA KONUŞUN

Öfke kontrolünüzü sağlayın. Herhangi bir tartışmanın ortasında sınır çizmeyi denemeyin. İstediğiniz gibi mesajınızı karşı tarafa aktarmaya odaklanın. Eğer öfkenizi kontrol edemezseniz karşı taraf savunmaya geçecek ve asıl meseleden uzaklaşacaksınız.

4- DAHA KATI SINIRLARLA BAŞLAYIN

Özellikle yeni biriyle tanıştığınızda iyi bir izlenim için uzlaşmacı davranırsınız. Ancak bunun sonucunda zamanla kendinizden ödün vermeye başlarsınız. Bu noktadan sonra katı sınırlar çizmek zor bir hal alır. Bu nedenle en baştan katı sınırlar belirleyin.

5- SINIR İHLALLERİNİ ANINDA DİLE GETİRİN

Küçük sorunlarla baş etmenin kolay olduğunu unutmayın ve bir sıkıntı olduğunda anında dile getirin.

6- DURUMU KİŞİSELLEŞTİRMEYİN

Sınır çizerken durumunuzu net bir şekilde ifade edin. Bunun kişilikle alakalı bir durum olmadığına açıklık getirin.

7- SEZGİLERİNİZE GÜVENİN

Ne hissettiğinize dikkat edin ve kendinizi dinlediğinizden emin olun. İçinizdeki ses yanlış yolda olduğunuzu söylüyorsa tutumunuzu değiştirin.

8- DESTEK ALIN

Sınır çizmek sanıldığı kadar kolay değildir. Beraberinde birçok soru getirdiği gibi sizi rahatsız da hissettirebilir. Bu sebeple bu zorlu yolda destek almak sizin için yararlı olacaktır.

Kaynak: NTVLIFE