Erdoğan, Bor Tesisi açılışında nükleer karşıtlarını hedef aldı Erdoğan, Bor Tesisi açılışında nükleer karşıtlarını hedef aldı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından 15 Mart'ta deprem bölgelerinde sel meydana geldi.

Şanlıurfa ve Adıyaman'da etkili olan şiddetli yağışların ardından meydana gelen selde şimdiye kadar 18 kişi yaşamını yitirdi. 

Şanlıurfa'da 16, Adıyaman'da 2 kişi olmak üzere toplamda 18 vatandaşın yaşamını yitirdiği selde; İl merkezinde bulunan AK Partili Belediye Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin'in yaptırdığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı Abide Köprülü Kavşağı'nda 8 kişinin cansız bedenine ulaşılmasıyla en fazla can kaybı olan yerlerden biri olarak kayda geçti.

'KESİNLİKLE SORUMLULUĞUMUZ YOK!'

Bir canlı yayına konuk olan AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 18 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve çok sayıda kişinin de kaybolduğu sele ilişkin belediye olarak sorumluluklarının olmadığını savundu.

Sunucunun, "Belediye olarak herhangi bir sorumluluğunuz olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Beyazgül şu ifadeleri kullandı:

"Kesinlikle hiçbir sorumluluğumuz yok. Bilakis benim dönemimde buna ilişkin çok güzel işler yapıldı."