'Nas' diyerek faiz indiren ve dolar ve euronun uçmasına neden olan Erdoğan yönetimini her fırsatta savunan AK Partili eski Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bu kez tek bir firmaya ait peynir fiyatları üzerinden çıkarımlar yapmaya çalıştı.

Sayan'ın X (Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda bir markanın 3 farklı peynir ürününün fiyat etiketleri yer alıyor. Buna göre aynı markaya ait 450 gram Ezine keçi peyniri 154,90 TL'ye satılırken, klasik inek peyniri 139,90 TL'ye, Ezine koyun peyniri ise 154,90 TL'ye satılıyor.

"KİMSE ENFLASYON VE DÖVİZE BAĞLAMASIN"

450 gram peynir ile 1 kilo peynir arasında yıllardır uygulanan fiyat farkının "fahiş fiyat artışı" olduğunu iddia eden Sayan, 450 gram Peynir 155 lira. 1 kilo peynir 345 lira.. Bu fahiş fiyatı kimse enflasyon ve dövize bağlamasın. Burada bir Ahlak sorunu var.." dedi.

ÜRETİCİLERİ SORUMLU TUTTU

Yüksek fiyatlardan üreticileri sorumlu tutan Sayan, "Allah’tan korkmayan, kuldan utanmayan satıcılara yuh olsun… Aşağıdaki fiyatları Üreticilerin bilgisine, marketçilerin vicdanına, Ticaret bakanlığın denetimize arz ederim…" sözleriyle üreticileri suçladı.

Cezaevindeki babalar için karar: Çocukla kişisel ilişki kurabilir Cezaevindeki babalar için karar: Çocukla kişisel ilişki kurabilir