Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Hafta sonu yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunun yapılacağı pazar günü İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli sağanak etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

HAFTA SONU YAĞIŞLI ANCAK SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

İstanbul, Ankara ve İzmir'de de hafta sonu gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. İstanbul'da en yüksek sıcaklık 22 derece olacak. Hava sıcaklığı Ankara'da 25, İzmir'de ise 26 dereceye kadar yükselecek. Yeni haftayla birlikte yağışlı sistem etkisini sürdürecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında seyredecek.

'GECEİKEN YAĞIŞLAR SARKTI'

Yağışların devam etmesine meteorolojik açıdan bakıldığında bir anormallik olmadığını söyleyen uzmanlar, "Meteorolojik açıdan baktığınız zaman bizim açımızdan anormal bir durum yok. Geciken yağışlar bu aylara sarktı. Önümüzdeki günlere de sarkacak. Şu anda bizim gördüğümüz ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarını verdiği olaylar tamamen kararsız yağışlardır" ifadelerini kullandı.