Rusya merkezli RIA haber ajansına konuşan Birleşik Gemi İnşa Şirketi (USC) CEO'su Rahmanov, "Yasen-M projesinin çok amaçlı nükleer denizaltıları zirkon füze sistemi ile donatılacak. Bu yöndeki çalışmalar zaten devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

İşte rezaletin görüntüleri! iPhone 15 almak için birbirlerini ezdiler İşte rezaletin görüntüleri! iPhone 15 almak için birbirlerini ezdiler

DENİZALTI FİLOSU YENİLENİYOR

Proje 885M olarak da bilinen Yasen sınıfı denizaltılar, orduyu ve filoyu modernize etme programının bir parçası olarak Sovyet dönemi nükleer saldırı denizaltılarının yerini almak üzere inşa edilirken, denize konuşlu zirkon hipersonik füzeler, 900 kilometre menzile sahip ve sesin birkaç katı hızda hareket edebiliyor. 

PUTİN DUYURMUŞTU

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu yılın başlarında, ülkenin nükleer kuvvetlerini güçlendirme çabalarının bir parçası olarak Rusya'nın toplu zirkon füzeleri tedarik etmeye başlayacağını söylemişti. 

Bu yılın başlarında batı Atlantik Okyanusu'ndaki saldırı yeteneklerini test eden Rus çok amaçlı fırkateyn Amiral Gorshkov ise, şimdiden Zirkon füzeleri ile donatıldı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER