Dün akşam saatlerinde Artvin’in Arhavi ve Ardanuç ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur su baskınlarına neden oldu. Arhavi’de dereler taştı, cadde, sokak ve iş yerlerini su bastı.

Çocuklarına otomobil çarpan aile ile polis arasında arbede yaşandı Çocuklarına otomobil çarpan aile ile polis arasında arbede yaşandı

Artvin’de gece etkili olan yağmur, Arhavi ilçesinde su baskınlarına neden oldu. Taşan dereler nedeniyle Musazade ve Boğaziçi mahallesinin bazı bölgeleri sular altında kalırken, Ardanuç Bulanık köyünde yollar kullanılmaz hale geldi. Yağan dolu nedeniyle bahçelerde küçük çaplı zararlar meydana gelirken, Arhavi’de ise cadde ve sokaklar yağmur sularıyla doldu ve araçlar ilerlemekte zorlandı. Zemin katta bulunan bazı iş yerleri yağmur suları nedeniyle zarar gördü. Arhavi belediyesi ekipleri gece boyunca çalışmalarını sürdürürken, içme suyunda meydana gelen arıza nedeniyle ilçeye bir süre su verilemedi.

Arhavili esnaf Vedat Akyüz, "Her yağmur yağdığında bizlerde evlerimizde uyuyamaz hale geldik ve bu günde gece 03.30'da gök gürültüsü ve yağmurla uyandım. Dükkanımı su basar diye dükkanıma geldim ve dükkan su dolmuştu ve dükkanı sabaha kadar temizledim ve her yağan yağmurdan sonra dükkanlarımızı su basıyor ve yetkililerden buna bir çare bulmalarını istiyoruz” dedi.

(ANKA)