Terör örgütü PKK/YPG denetimindeki Tel Rıfat bölgesinden dün akşam saatlerinde ateşlenen roket, Öncüpınar Sınır Kapısı yanındaki polis özel harekat yerleşkesine isabet etti.

Patlamada, yerleşke içerisindeki 1 asker ile 7 polis yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

GAZİANTEP'E 4 ROKET

Gaziantep'in Karkamış ilçesine de gece saatlerinde Suriye'nin Kobani bölgesinden ateşlenen 4 roket isabet etti. Boş araziye düşen roketler infilak etti; saldırı ilçede tedirginliğe neden oldu.

Gaziantep ve Kilis'e yönelik roketli saldırılar sonrası sınır hattında önlemler artırıldı. Güvenlik güçleri teyakkuza geçerken, tedbirler üst seviyeye çıkarıldı.

kiliste roketatarli saldiri foto twiitter

MEVZİLER ATEŞ ALTINA ALINDI

Sinan Ateş cinayetinde tutuklanan Özyağcı'nın ifadesi ortaya çıktı Sinan Ateş cinayetinde tutuklanan Özyağcı'nın ifadesi ortaya çıktı

Saldırıların ardından Tel Rıfat ve Kobani bölgesindeki teröristlere ait mevziler, sınır birliklerince ateş altına alındı. İnsansız hava araçlarınca tespit edilen terör hedefleri; obüs ve çok namlulu roketatarlar ile vurularak imha edildi. 

Polemik Haber