Yerel seçimlere artık az bir süre kalırken partiler il ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için çalışıyor. Bir önceki seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı kaybeden AK Parti'nin ise yaklaşan seçimlerde kimi aday olarak çıkaracağı ise merak ediliyor. 

İSTANBUL İÇİN YENİ ADAY

AK Parti Genel Merkezi’nde anket hareketliliği devam ederken, bir ismin daha listeye eklenmesi istendi.

Özgür Özel'in ziyaret ettiği Kılıçdaroğlu'ndan 'takipteyim' mesajı Özgür Özel'in ziyaret ettiği Kılıçdaroğlu'ndan 'takipteyim' mesajı

Kulislerden edinilen bilgiye göre, 2004-2018 yıllarında 3 dönem İstanbul, Fatih Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Demir’in ismi de öne çıkmaya başladı.

2023 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den İstanbul Milletvekili olarak seçilen Demir, şu anda AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte.

ak-parti-istanbul-adayı-mustafa-demir

MUSTAFA DEMİR KİMDİR? 

Kahramanmaraş İmam - Hatip Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora programına devam etmektedir.

2004-2018 yılları arasında 3 dönem Fatih Belediye Başkanlığı yaptı. Ayrıca dönemsel olarak Haliç Belediyeler Birliği Başkanlığını yürüttü. 2013-2016 yılları arasında Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2001 yılında AK Parti İl Kurucu Üyesi, 2003 yılında AK Parti İstanbul İl Başkanlığında Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

İngilizce bilen Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.