Aday olup seçilmemişti: AK Partili adaya 5 hastane ihalesi Aday olup seçilmemişti: AK Partili adaya 5 hastane ihalesi

Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turunda aday olduğu ittifakın aksine Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan o günleri anlatırken Erdoğan'ın sözlerini hatırlatınca vatandaştan beklemediği bir yanıt aldı...

14 Mayıs 2023'te yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Ata İttifakı'nın adayı olan Sinan Oğan yüzde 5,30 oy alarak üçüncü sırada yer almıştı.

Seçimlerin ikinci tura kalmasıyla Sinan Oğan, yaptığı bir görüşme sonrası Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklamıştı. 

Oğan'ı aday gösteren Ata İttifakı bileşenleri ise Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemişti.

"NİYE GİTTİN DE YAMANDIN ONA?"

Katıldığı bir etkinlikte kürsüye çıkarak o günleri anlatan Sinan Oğan ile bir vatandaş arasında ise ilginç bir diyalog yaşandı. 

Kürsüdeki Oğan "Cumhurbaşkanlığı adayları bizi yok saymaya çalıştı. Sayın Cumhurbaşkanı adayları saydıktan sonra bize gelince 'onu söylemeye bile gerek yok' demişti" ifadelerini kullandı.

O sırada sesi kayıtlara yansıyan kimliği bilinmeyen bir vatandaş Oğan'a "Peki niye gittin de yamandın o zaman ona?" diye sordu. 

"ONU DA ANLATACAĞIM"

Beklemediği soru üzerine kısa bir şaşkınlık yaşayan Oğan "Anlatacağım onu da anlatacağım. Bizim veremeyecek hesabımız yok" demekle yetindi.