Burak Elmas açıkladı: Erick Pulgar Galatasaray'da!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas gündeme dair açıklamalarında, Erick Pulgar ile anlaştıklarını açıkladı.

Spor 02.02.2022, 13:22
Burak Elmas açıkladı: Erick Pulgar Galatasaray'da!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, GS TV'de transfere dair açıklamalarda bulundu. Elmas, Erick Pulgar transferinin sona erdiğini resmen açıkladı. Başkan, "Erick Pulgar'ı bedelsiz olarak sezon sonuna kadar kiraladık. Buraya gelmesini ve resmi şekilde imzaları atmasını bekliyoruz." dedi.

Burak Elmas'ın öne çıkan söylemleri şu şekilde:

"Takımın öncelikle eksiklerinin giderilmesi gerekiyor. Arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalışma yaptık. Son dönemde hiç alışık olmadığımız ve kabullenemeyeceğimiz bir lig sıralamasıyla karşı karşıyayız. Bu transferlerin mücadelelerimizde katkı yapmasını istiyoruz." 

"Kaleci mevkiinde kaptan Muslera'nın sakatlığı var. Şubat sonu Mart başı dönecek gibi görünüyor. Ancak bu sürede çok örnmli maçlarımız var. Üç dört kaleciyle görüştük. Kalecinin Galatasaray'a katkısı ve sezon sonuna kadar maliyetinin olmaması önemliydi. Türk oyunculara da yöneldik. Sezon başında Okan Kocuk'u Giresunspor'a kiralamıştık. Ligde kalma mücadeleleri var. Geri vermek istemediler. Türk kalecilerden istediğimizi alamayınca yabancı kalecilere yöneldik. Pena ile konuştuk. Yardımcı antrenörümüzün uzun süre çalıştığı ve pozitif referans verdi. "

"Herkesin altı numara olarak telaffuz ettiği defansif orta saha oyuncusu konusunda Şilli milli oyuncu Pulgar ile anlaştık. Bedelsiz olarak sezon sonuna kadar kiraladık. Hazır takımımıza katkı verecek bir oyuncu. Mustafa Muhammed, Afrika Kupası'nda. Diagne sakat. Ligi bilen santfor arayışımız vardı. Ayrılığı çok tartışıldı. Gomis'le görüştük. Çok alternatifimiz vardı. Bunlar arasında takıma en uygun en hızlı katkı verecek isimdi. Gomis çok istekliydi. Kulübünü çok seven bir oyuncuydu. Yaptığımız görüşmede de Galatasaray'da bitmemiş bir hikayesi olduğunu söyledi. Galatasaray taraftarının da çok sevdiği bir oyuncu. Bu mücadele içine katmayı çok uygun gördük. Üç transfer gerçekleştirdik." 

BURAK ELMAS'TAN GEDSON FERNANDES AÇIKLAMASI

"Omar ile birlikte yabancı sayımız 15'ti. Bazı oyuncularımızla yol ayırmak durumundaydık. Yedlin ayrıldı. Görüştüğümüz oyunculardan bir tanesi de Gedson'dı. Biz istediğimiz oyuncuyla konuşuruz. Gedson taraftarın çok sevdiği genç bir yıldız adayı. Ancak öncelikli noktalara yöneldik. Sınırsız yabancı hakkı yok. Gedson ile ilgili 22 Ocak 2022'de bir yazışma yaptık: Benfica bizden iki sezon için 1 milyon Euro'luk bir kira ücreti istedi. Onun üzerine de 7.5 milyon Euro bir satın alma ve 10 milyon Euro teklif gelirse oyuncunun gitme hakkı vardı. Kulübün finansal durumu açısından bu sezon için opsiyonları açık bırakma adına ilk önce üç oyuncuyu bitirdik. Önümüzdeki sezon için opsiyonu açık bırakmak istedik. Gedson'u isteseydik alırdık. Önceliğimiz olmadığı için almadık. Biz burada bulunduğumuz sürece Galatasaray'ın geleceğini düşünerek hareket ediyoruz. Dünden bu yana telefonuma küfürlü hakaretler geliyor. Kulübü sosyal medya ile yönetme alışkanlığı kulübü getirdiği noktada ortada. Makul eleştirileri iyi niyetle dinliyoruz. Fakat Galatasaray'ın kurtulacağı yer Yönetim Kurulu masasıdır. "
 

Yorumlar (0)
27
açık