Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran'dan Loic Remy için zehir zemberek sözler

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, sakatlığı nedeniyle birçok maça çıkamayan Loic Remy için, "Rizespor forması giymeyecek. Hiçbir şekilde anlaşma yoluna gitmiyor. İşi gücü 'ben sakatım." ifadelerinde bulundu.

Spor 01.02.2022, 12:03
Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran'dan Loic Remy için zehir zemberek sözler

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Tahir Kıran sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonspor ile rakabetten ve sakatlığı dolayısıyla uzun süredir forma giyemeyen Remy hakkında olay olacak açıklamalarda bulundu. 

Başkan Kıran, “Biz Rizelilere, gerçek Rizesporlulara hizmet etmeye çalışıyoruz. Başka takımları tutanlara hizmet etmiyoruz. Rizespor’dan kimse yolunu bulamaz, bulamayacak. Rizespor kimsenin cebine sığmaz. Kimse Rizespor’a ipotek koyamaz, kimse Rizespor’u çiftlik olarak göremez. Ben olduğum sürece bu böyle. Rizespor benden sonra ayakları üzerinde durabilsin diye alt yapısını oluşturmaya çalışıyorum” diye konuştu.

REMY İÇİN SAHTE RAPOR İDDİASI

Remy hakkında da konuşan başkan Kıran, “Remy Rizespor forması giymeyecek. Hiçbir şekilde anlaşma yoluna gitmiyor. İşi gücü ‘Ben sakatım’ demek. 26 gün ‘ben pozitifim’ diyerek Fransa’da kaldı. 100 Euro verdi, ‘pozitif’ raporu aldı, 26 gün sonra Rize’ye geldi. Beyefendi bir antrenmana çıktı, sonra 3 ile 6 hafta sakat. Zaten 15 hafta kaldı” ifadelerini kullandı.

'ZOR MAÇ OLACAK'

Pazar günü oynanacak Adana Demirspor karşılaşmasını değerlendirerek taraftara çağrıda bulunan Kıran, şöyle konuştu: “Adana Demirspor, form grafiği yükselen bir takım. Çok zor bir maç olacak. Orası da Askoroz Arena, oradan da çıkmak kolay değil, 3 puanı alıp öyle göndermek istiyoruz. Amacımız iç sahada yenilmeyen bir Rizespor oluşturmak, yani Rizespor’un sahasına çıktığında rakip takımın ayağının titremesi lazım. O ayak titremesi de tribünden gelecek, taraftar bizim futbolcularımıza destek verecek, karşı tarafı demoralize edecek. Pazar günü o stadı başlarına yıkalım. Gelin 90 dakika hiç durmasın o stat.”

'TRABZONSPOR, RİZESPOR’UN DÜŞMESİNİ İSTER Mİ?'

3 Haziran 2017’de Çaykur Rizespor’un ligden düşmesi ile ilgili de konuşan Başkan Kıran, dönemin teknik direktörü Hikmet Karaman’ı işareti ederek, “Trabzonspor bizi bilerek isteyerek düşürdü diye bir şey yok. O günkü, o takımdaki teknik adam ve birkaç tane ne idüğü belirsiz futbolcu, bu iki şehri 5 senedir birbirine düşürdü. 5 yıldır bu hikaye devam ediyor. Trabzonspor, Rizespor’un düşmesini ister mi?” dedi.

Yorumlar (0)
14
açık